نرم افزار Maple برای حل مسائل ریاضی است که اولین بار در سال ۱۹۸۱برای انجام مجموعه ای از محاسبات در دانشگاه waterllo طراحی شد. در سال ۱۹۸۸، این نرم افزار توسعه داده شد و به توسط یک کمپانی کانادایی مستقر در دانشگاه به بازار تجاری کامپیوتر عرضه شد. فروش و عرضه این نرم افزار به بازار سود زیادی را نصیب، صاحبان شرکت کرد. این نرم افزار ابزاری قدرتمند در انجام محاسبات ریاضی و مهندسی می باشد. Maple یک مفسر، برای زبان برنامه نویسی پویا است، به طور معمول، عبارات جبری و عبارات منطق در حافظه کامپیوتر، ذخیره می شوند و پس از آن بوسیله این نرم افزار پردازش شده و حل میگردند. از این نرم افزار در حل مسایل مختلف ریاضی از قبیل هندسه، حساب و … استفاده می شود. وقتی Maple بار می شود (اجرا می گردد) فقط هسته که پایه و اساس سیستم Maple و شامل دستورات بنیادی و اولیه می باشد را به حافظه منتقل می کند. هسته از کدهایی به زبان C تشکیل شده که تقریبا ۱۰ درصد کل سیستم Maple را در بر می گیرد. به منظور سرعت و کارایی بیشتر هسته کوچک نگه داشته شده است. 90 درصد بقیه به زبان Maple نوشته شده است که در کتابخانه های Maple قرار دارد. امروزه بیشتر الگوریتم‌ها توسط رایانه اجرا می‌شوند نرم افزارهایی برای اجرای محاسبات ریاضی طراحی شده اند. از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آنها می‌توان به نرم افزارهایی زیر اشاره کرد: – Scilab – Maple – Mathematica – GNU Octave – Matlab – زبان برنامه‌نویسی IDL – زبان برنامه‌نویسی R اما در این میان نرم‌افزار Maple یا سامانه رایانه‌ای جبری Maple یکی از نرم‌افزارهای مشهور ریاضی است. نام آن به معنی درخت افرا (درختی شبیه چنار) است که عکس برگ آن بر پرچم کانادا وجود دارد. دلیل این نام‌گذاری نوشته ‌شدن این نرم‌افزار در دانشگاه‌های کانادا خصوصاً دانشگاه واترلو ‌است. Maple نرم‌افزاری بسیار قوی در زمینه ریاضی است که کار عملی ۱۰۰ دانشجو بوده است. ولی به وسیله ی مایکروسافت منتشر شده است. از خصوصیات نرم افزار Maple طراحی الگوریتم های ریاضی و به نوعی برنامه نویسی ریاضیات است. و اما الگوریتم، مجموعه‌ای متناهی از دستورالعمل‌ هاست که به صورت دقیق و بدون ابهام بیان شده‌اند و اگر به ترتیب خاصی اجرا شوند، مسئله حل می‌شود. به عبارت دیگر، الگوریتم روشی گام به گام است که برای حل مسئله به کار می‌رود. از دیگر خصوصیات این نرم افزار راهنمای بسیار قوی آن است که کار کردن با این نرم‌افزار را بسیار راحت می‌کند. این نرم‌افزار در تمام زمینه‌های ریاضی از جمله: – جبر خطی – ریاضیات گسسته – حسابان – محاسبات علمی – فیزیک محاسباتی – جبر خطی عددی – دینامیک محاسباتی سیالات – مشتق‌گیری عددی – انتگرال‌گیری عددی – رسم نمودار های اعم از متحرک و ثابت – و … حتی ریاضیات مقدماتی برای دانش‌آموزان دبیرستانی می‌تواند مفید واقع شود

آمــــوزش

 • 1- نرم افزار را نصب کنید.
 • 2- محتویات پوشه Cracked file را در محل نصب نرم افزار* کپی و جایگزین فایل (های) قبلی کنید.
 • 3- دسترسی نرم افزار به اینترنت را با استفاده از فایروال مسدود نموده و آن را اجرا کنید.
 • * محل نصب نرم افزار: پوشه نصب نرم افزار معمولاً در درایو ویندوز و پوشه Program Files می باشد. همچنین با این روش قادر هستید محل نصب را پیدا نمائید:
 • ویندوز XP: پس از نصب، به روی Shortcut نرم افزار در منوی Start کلیک راست نمائید و روی گزینه Properties بروید و سپس روی گزینه Find Target کلیک نمائید.
 • ویندوز 7: پس از نصب، روی Shortcut نرم افزار در منوی Start کلیک راست نموده و روی گزینه Open file location کلیک بنمائید.
 • ویندوز 8: پس از نصب، روی Shortcut نرم افزار در صفحه Start Screen کلیک راست نموده و روی گزینه Open file location کلیک بنمائید، در پنجره ایی که باز شده است مجدداً روی Shortcut نرم افزار کلیک راست نمائید و روی گزینه Open file location کلیک نمائید.
 • ویندوز 10: پس از نصب، روی Shortcut نرم افزار در منوی Start کلیک راست نمائید و روی گزینه Open file location کلیک نموده، در پنجره ایی که باز می گردد مجدداً روی Shortcut نرم افزار کلیک راست نموده و روی گزینه Open file location کلیک بنمائید.

مشخصات

 • رمز فایل: P30ware.com
 • منبع: www.P30ware.com
 • گزارش خرابی: Report@p30ware.com
 • Report@p30ware.com

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما